-9%

POWERMAxx BS BASIC 2,0 Ah Акумулаторски завртувач

POWERMAxx BS BASIC 2,0 Ah Акумулаторски завртувач

Шифра: 600080500
-9%
9.499 мкд.
10.358 мкд.
POWERMAXX BS BASIC е акумулаторски завртувач/одвртувач со 2 х 10.8 V/2Ah Li-ion, полнач LC 40 (220-240 V / 50 - 60 Hz) во пластична кутија
Лесен компактен одвртувач /завртувач со исклучително компактен дизајн за разноврсна употреба
Вретено со шестоаголен прифат за битови за работа без футер
Интегрирана работна светилка за да се осветли областа за контакт
Практична кука појас за фиксирање на десната или левата страна без алатка
Дисплеј за проверка на статусот за полнење
Ultra-M технологија за највисоки перформанси, нежно ефикасно полнење, оптимално искористување на енергијата и долг живот
3-годишна гаранција на батерии благодарение на Ultra-М технологија

Брзостезен футер
Кука за појас
2 Li-бaterii (10,8 V / 2,0 Ah)
Полнач LC 40
Пластична кутија


Дупчење во метал-вибрации (m/s2) 2.5
Тип на батерија Li-Ion
Прилагодлив вртежен момент (Nm) 0.5-5
Дијаметар на дупчење во меко дрво (mm) 18
Батерии (V) 10.8
Ниво на притисок на бучава (db(A)) 64
Дијаметар на дупчење во челик (mm) 10
Бренд METABO
Ниво на моќ на бучава (db(A)) 75
Капацитет на футерот мин (mm) 1
Макс.вртежен момент, мек (Nm) 17
Брзина без оптоварување (rpm) 0-360/0-1400
Капацитет на футерот макс (mm) 10
Макс.вртежен момент, тврд (Nm) 34

Име Шифра Цена
Powermaxx Bs Аку.одвртувач+SBE 650 Ударна дупчалка Powermaxx Bs Аку.одвртувач+SBE 650 Ударна дупчалка B-000060 13999 мкд. 14299 мкд. Види повеќе

Аплицирај за дистрибутер